Ústní voda je tekutinou, kterou asi všichni známe především jako účinný přípravek, který pomáhá snižovat riziko vzniku zubního kazu a zánětu dásní. V dutině ústní ale její využití končit nemusí. Má totiž spoustu účinných složek, které mohou pomoci i zcela jiné části vašeho těla.
Dokáže ochránit nejen váš úsměv, ale díky antiseptickým a protiplísňovým látkám, které uvnitř naleznete, je skvělým spojencem i pro vaše chodidla. Dokáže si totiž poradit s plísní, suchou kůži nebo bradavicemi.
Konec suchým chodidlům, plísním a bradavicím
Tyto dermatologické problémy v oblasti chodidel trápí téměř každého dospělého. Chodidla jsou důležitou součástí našich nohou, bez nich by naše tělo neudrželo rovnováhu a nedokázali bychom stát ani chodit. Proto je tak důležité jim věnovat speciální péči a nezanedbávat je v případě potíží. Zde jsou tři věci, které ústní voda dokáže
- vyčistí a vyživí pokožku
- působí jako prevence proti infekcím
- uleví od bolesti
Ačkoliv se vám to možná nezdá, pokožka na nohou je neustále vystavovaná nepříznivému prostředí. Dlouhé procházky ji rozhodně nesvědčí a tlak bot dokáže dokonce uškodit. To vše může mít za následek suché paty a nepěkný vzhled.
Máme pro vás dobrou zprávu, můžete tomu lehce zabránit. Díky ústní vodě pokožku chodidel vyčistíte a zároveň ochráníte. V lavoru smíchejte trochu vody s ústní vodou a použijte ji při čištění chodidel pemzou. Pokožka bude krásně vláčná.
Stop infekcím
Díky antibakteriálním složkám, které v ní najdete, ji můžete využít jako silný přípravek proti infekcím a dalším bakteriím, které se mohou schovávat pod rohy nehtů vašich palců. Pokud trpíte na zarůstající nehty, nehtovou plíseň či další podobné problémy, je ústní voda tím pravým pro vaše chodidla. Dávejte si ale pozor, abyste ji neaplikovali na otevřené rány. Čerstvou tkáň totiž může poškodit a tím prodloužit hojící proces.
Pomůže při bolestech
Ústní voda je skvělým pomocníkem při bolestech svalů a kloubů v oblasti chodidel. Vědecké studie prokázaly, že látky v ní obsažené, mají silný tišící účinek. Dopřejte si na postižená místa zábal či je ponořte do roztoku naředěného vodou. Dávejte si ale pozor na otevřená zranění, ekzém či štípance od hmyzu. Na taková místa byste ústní vodu přikládat neměli, jak bylo řečeno výše, prodloužíte tím proces hojení.
Fotografie: Freepik