Splachování toalety má svá pravidla. Pokud při něm totiž automaticky nezavíráte víko, můžete se potýkat s řadou nebezpečných problémů.
Splachování toalety je činnost, nad kterou se většina lidí nepozastavuje. Bohužel však i něco tak obyčejného může negativně ovlivnit vaše zdraví a způsobit vám potíže. Jak proto varuje lékařka Janine Annett, každý by se měl ujistit, že to dělá správně. V některých případech totiž může i malá nejasnost vést k nakažení bakteriemi či viry, a to i pokud čistíte koupelnu každý víkend.
Splachování má svá pravidla
Většina domácností má vedle toalety mýdlo s kosmetikou, zubními kartáčky a dalšími hygienickými pomůckami, které pravidelně používají. Pokud tedy splachujete toaletu a necháváte přitom otevřené víko, veškeré bakterie a viry ze záchodové mísy se ve výsledku dostávají na tyto výrobky a povrchy v okolí. Podle některých vědců se dokonce mohou nepřátelské složky šířit až několik metrů daleko a zůstávat přítomny i měsíce.
Bakterie v záchodové mísy se v důsledku spláchnutí uvolní a začnou se šířit do okolního vzduchu. Odtud následně putují na zdi, koberečky, ručníky a výše zmíněné hygienické prostředky, které každý den používáte. Většina z nich se pak může dostat do vašeho organismu a způsobit vám nepříjemnou újmu, například ve formě nebezpečného onemocnění, infekce, nebo jak uvádí server TimesOfINdia, v horších případech zánětu.
Používání telefonu na záchodě se vám dříve nebo později vymstí. Rizika, která vám hrozí, musíte 100% znát
Ujistěte se, že je víko vždy zavřené
Abyste se vyhnuli potenciálnímu nebezpečí, stačí přitom udělat jedinou věc, a to zavřít víko pokaždé, co budete toaletu splachovat. Tímto způsobem zamezíte šíření bakterií do vzduchu a udržíte svou koupelnu v bezpečí. Samozřejmě nikdy nezapomínejte ani na mytí svých rukou kvalitním mýdlem, nebo ještě lépe dezinfekcí. Jedná se o velmi účinný způsob, jak odstranit veškeré nečistoty a ochránit se před jejich nebezpečnými dopady.
Jakmile budete muset příště vykonat svou potřebu, ujistěte se také, že nesedíte na toaletě příliš dlouho. To by totiž mohlo vést k usazování virů a bakterií na vaší pokožce. Rovněž tím oblast konečníku vystavujete přílišnému tlaku, což zvyšuje riziko vzniku hemeroidů a problémů s trávením. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o nebezpečném riziku používání mobilního telefonu na toaletě.