Asi polovina lidí s vysokým krevním tlakem nemá zdravotní stav pod kontrolou. Chcete-li to udělat přirozeně, zapojte do jídelníčku jablečný ocet.
Krevní tlak je síla, kterou vaše krev tlačí na stěny tepen. Někdo z vašeho okolí již určitě má zkušenost s vysokým krevním tlakem – a možná jste to právě vy. Ani o tom nemusíte vědět, pokud nechodíte na pravidelné návštěvy k lékaři. Proto také více než polovina lidí s vysokým krevním tlakem ho nemá po kontrolou. Jestliže máte vysoký tlak diagnostikovaný, je potřeba dodržovat léčbu, již vám váš lékař stanovil, však můžete ji podpořit i přírodními prostředky. Například jablečným octem, říká lékařka Debra Rose Wilson.
Jablečný ocet jako všelék
Jablečný ocet je považován za oblíbený všelék na mnoho nemocí a zdravotních potíží. Patří mezi ně žaludeční nevolnost, vysoký cholesterol a bolesti v krku. Léčba jablečným octem je stará již tisíce let. Starověký řecký lékař Hippokratés používal jablečný ocet k ošetřování ran. V 10. století se kombinoval se sírou jako prostředek na mytí rukou při pitvách, aby se zabránilo infekci.
Jablečný ocet může hrát roli při udržování nízkého krevního tlaku. Měl by se však užívat spolu s jinými léčebnými postupy a změnami životního stylu. Není sice všelékem, jak ho někteří rádi nazývají, ale rozhodně dokáže pomoci. Zjistěte, jak ho používat, abyste vysoký krevní tlak dostali zase pod kontrolu.
Jak používat jablečný ocet na vysoký krevní tlak
Jak tedy zařadit jablečný ocet do svého jídelníčku? Můžete se zaměřit na asi 3 čajové lžičky denně. Konzumace samotného jablečného octa však pro někoho nemusí být nic příjemného, můžete ho však míchat s jinými příchutěmi, aby byl pro vás lépe poživatelný. Zde je několik tipů:
- přidejte ho do připraveného popcornu,
- pokapejte jím maso nebo zeleninu,
- přidejte ho do smoothie,
- smíchejte ho s olivovým olejem a bylinkami a připravte si zálivku na salát,
- zkuste ho v čaji smíchaném s trochou medu,
- místo kávy vypijte panáka jablečného octa.
Existují další dietní opatření, která budete muset přijmout, abyste pomohli svému krevnímu tlaku. Pokud můžete, zvolte pokrmy s nízkým obsahem sodíku, například s kuřecím vývarem a sójovou omáčkou. Také si připravujte jídla sami, abyste měli kontrolu nad množstvím soli.
Zdroj: Healthline