Kořen čínského jamu nabízí řadu zajímavých zdravotních benefitů pro lidské zdraví. Skvěle pomáhá snižovat menstruační křeče a také kašel.
Kořen čínského jamu si získal oblibu zejména v 18. století, kdy byl hojně pěstován za účelem léčby menstruačních křečí, kašle a podrážděného žaludku. V současné době je tento přírodní prostředek používán podle lékařky Kathy W. Warwick například pro zmírnění příznaků spojených s menopauzou a premenstruačním syndromem. Má totiž pozitivní vliv na produkci hormonů a zajišťuje jejich správné využití v organismu.
Zdravotní benefity kořene čínského jamu
Nejsilnější složkou kořene čínského jamu je diosgenin, což je dle odborníků rostlinný steroid, který působí podobně jako progesteron, estrogen, kortizon a dehydroepiandrosteron. Jeho konzumace má nicméně velmi pozitivní vliv na hormonální rovnováhu v těle a chrání ji před sebemenšími výkyvy, přičemž pomáhá léčit problémy, jako je PMS, nízká sexuální touha, neplodnost a oslabené kosti. Velmi efektivně pak také snižuje příznaky menopauzy.
Zejména krém z kořene čínského jamu se často používá v alternativní medicíně jako alternativa k estrogenové substituční terapii pro zmírnění symptomů menopauzy, jako je noční pocení a návaly horka. Podle webu Healthline je nicméně v tomto případě podotknout, že je zapotřebí provést více studií, které by to dokázaly potvrdit. I tak je nicméně již nyní pravděpodobné, že skutečně funguje efektivně a není rizikový.
Tohle se stane s vaším tělem, jakmile do svého jídelníčku zařadíte přepuštěné máslo
Kořen čínského jamu má také protizánětlivé účinky, díky kterým dle vědců zmírňuje příznaky artritidy, jako je bolest, otoky a ztuhlost kloubů. Pro bližší informace se raději poraďte se svým lékařem, který vám ho doporučí užívat ve vhodné formě a také určí, zda je pro vás vůbec výhodný. Z dlouhodobého hlediska pak toto přírodní léčivo zlepšuje zdraví pokožky. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jaké jsou benefity konzumace vajec.