Ukážeme vám způsob, který musíte provádět jen dvakrát týdně, abyste získali krásné zuby. Za pouhé dva týdny dosáhnete úžasných výsledků a zbavíte se zubního kamene i tmavé skloviny.
Nádherný sněhobílý úsměv a silné krásné zuby jsou sněm každého z nás. Ale velmi často kvůli nevyvážené stravě, špatným návykům, užívání léků a také kvůli genetické predispozici máme nejčastěji problémy se zuby. Nejběžnějším problémem je přitom zubní kámen a zažloutlá sklovina. Tyto problémy mohou vést k zánětu dásní, infekčním onemocněním atd.
Co budete potřebovat na výrobu?
Výroba přírodní směsi, díky které budete mít opět nádherné, silné a zdravé zuby, není vůbec složitá a budete potřebovat pouze několik složek. Připravte si půl čajové lžičky soli, jednu čajovou lžičku jedlé sody, peroxid vodíku, vodu a ústní vodu. Před zkoušením této metody byste se měli poradit s odborníkem a rozhodně tuto metodu neberte jako důvod, proč nechodit k zubaři. Na pravidelné kontroly byste měli pochopitelně stále chodit a nechat si chrup kontrolovat.
Co musíte udělat pro nádherný úsměv?
Smíchejte jedlou sodu a sůl. Namočte zubní kartáček do vody, poté jej namočte do připraveného prášku a zuby si čistěte alespoň po dobu 5 minut. Poté smíchejte peroxid vodíku s vodou ve stejném poměru a na minutu si touto tekutinou vyplachujte ústa. Poté si důkladně vypláchněte ústa studenou čistou vodou.
Nakonec si zuby vyčistěte mezizubním kartáčkem a zubní nití a vypláchněte ústní vodou. Poté si znovu vypláchněte ústa čistou vodou. Nezapomeňte tento postup opakovat přibližně jednou za tři dny a po dvou týdnech se vaše zuby znatelně rozjasní a zubní kámen zcela zmizí. Postup není složitý a složky, které k tomu potřebujete, jsou velice levné. Rozhodně je tento postup šetrnější a mnohem levnější, než chodit neustále na dentální hygienu a chemické bělení zubů.
Jak můžete jinak odstranit zubní kámen?
Pokud nebudete chtít absolvovat tuto domácí šetrnou metodu, nevyhnete se návštěvě dentální hygieny. Právě ta je určena pro odstraňování zubního kamene, který se tvoří usazováním bakteriálního plaku. Kámen již bohužel nelze vyčistit jen kartáčkem a pastou. Pamatujte ovšem, že musíte jít alespoň na několik sezení a za každé budete platit.
V první chvíli vám zubař nebo hygienistka odstraní nánosy plaku a zubního kamene. K tomu se používá ultrazvuk. Poté vezme ruky ruční nástroje a seškrábe odolnější zbytky kamene. Poté zuby vyleští, by měly skutečně hladký povrch. Nejedná se ovšem pouze o kosmetickou proceduru. Zubní kámen totiž způsobuje mnoho onemocnění, včetně paradentózy, která může vést až k vypadnutí zubu.
Zdroj: MedicalNewsToday