Mykózy, plísně a houby postihují především nehty na nohou, objevují se bílé skvrny nebo zažloutlé zbarvení, infekce se může přenést na nehtové lůžko a do okolí, bolestivý stav může skončit rozlámáním nebo rozdrolením nehtu. Pomoc je přitom na dosah, stačí smíchat ingredience a aplikovat.
Krásné nové sandály? Nové boty by na noze dobře vypadaly, jen nebýt těch zažloutlých nehtů postižených plísněmi! Právě plísně, mykózy a různé druhy hub ovlivňují zdraví nehtů a nehtového lůžka, rozšířená infekce vede k otokům a bolestivým stavům, nehet se navíc může zbortit a celý rozdrolit. Co s tím? Rozhodně nepotřebujete drahé farmaceutické přípravky z lékárny, snadno si pomůžete doma sami pomocí běžně dostupných prostředků!
Plísně trápí 10 % Čechů
Onemocnění nehtů je poměrně rozšířené, podle lékařů postihuje asi 10 % populace, na vině je především použití nevhodné nebo příliš pevné obuvi. Problémem proto trpí sportovci, hasiči i lidé pracující v pevné sešněrované obuvi po celý den. A jak si pomoci od těchto potíží v domácím prostředí? Během 15 minut mohou být nehty zase čisté, stačí si připravit roztok, který se aplikuje 2krát denně na nehty.
Roztok na očištění nehtů od plísní
Co budete na přípravu roztoku proti plísním nehtů potřebovat? Připravte si:
- alkohol (40 % a více),
- peroxid,
- ocet.
Jak používat
Všechny tři složky smíchejte v poměru 1:1:1 a nalijte do uzavíratelné skleněné nádoby. Vždy pomocí vatového tamponku nebo čisté látky aplikujte na nehty a do okolí na nehtová lůžka a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte čistou vodou a osušte. Příznaky plísně zmizí už během prvního týdne při použití roztoku ráno a večer.
Pomůže čpavková voda i propolis
Při větším postižení nehtů je možné zředit lžíci čpavku ve sklenici vody, namočit bavlněnou látku a na noc nehty zabalit a překrýt ještě igelitovým sáčkem. Po 5 dnech by mělo dojít ke zlepšení. Pro obnovení nehtu je také dobré potírat nehet propolisovou tinkturou, aby se starý dříve odloupl a narostl nový.
Zdroj: WebMD